PO CO WOSKOWAĆ SAMOCHÓD? ODPOWIEDZI TECHNIKA ZAJMUJĄCEGO SIĘ NAPRAWAMI KOLIZYJNYMI

PO CO WOSKOWAĆ SAMOCHÓD? ODPOWIEDZI TECHNIKA ZAJMUJĄCEGO SIĘ NAPRAWAMI KOLIZYJNYMI

Miła pogoda latem sprawia, że mycie samochodu jest dużo mniej pracochłonne. Ale jak bardzo prawdopodobne jest, że po sesji mycia samochodu nakładasz warstwę wosku regenerującego? Czy woskowanie jest naprawdę warte dodatkowego czasu i wysiłku?
Aby uzyskać odpowiedzi na pytania ekspertów, zadaliśmy te pytania naszym studentom i instruktorom z dziedziny technologii renowacji po zderzeniach. Przeczytaj dalej, aby zobaczyć, co mieli do powiedzenia!

Wosk. Co to jest wosk?

Co sprawia, że samochody są tak błyszczące, gdy są nowe? Wosk! Nakłada się go na bezbarwną powłokę ochronną samochodu, uszczelniając go w powłoce lakierniczej.
Po przejechaniu wielu kilometrów samochodem, parkowaniu go na dworze i pozostawieniu śladów natury, bezbarwna warstwa wosku w Twoim samochodzie będzie wymagała odnowienia. Ale to właśnie po to, aby chronić podstawową warstwę farby pojazdu przed uszkodzeniami w postaci odprysków i zadrapań, a także przed efektami środowiska, takimi jak sadza, brud i insekty.

Jak długo działa wosk na samochodzie?

Ponieważ wosk jest najbardziej odsłoniętą powłoką zewnętrzną pojazdu, nie może on wytrzymywać bez końca.

Ale to, jak długo będzie to działać, zależy od wielu czynników, np. od tego, czy zaparkujesz samochód na dworze, czy w garażu.
Z biegiem czasu, wraz ze zmianą pór roku, warstwa wosku w Twoim samochodzie zużywa się i przezroczysta warstwa jest podatna na przyspieszone zużycie. Kiedy wyżej wymienione czynniki spowodują spustoszenie w samochodzie pozbawionym wosku, możesz zauważyć, że samochód zaczyna tracić swój dawny blask. Nasze technologie antykolizyjne zalecają woskowanie samochodu (po myjni) dwa razy w roku. Dlatego:
Utrzymaj swój samochód w dobrym wyglądzie. Woskowanie pomaga zachować błyszczący, przyciągający wzrok, nowy wygląd zewnętrznej powłoki pojazdu na dłuższą metę.
Zrób najlepszy użytek z pracy przy lakierowaniu samochodu. Nakładanie ochronnej warstwy wosku co sześć miesięcy utrzymuje podstawową warstwę farby w stanie nienaruszonym. W przeciwnym razie, przy każdym myciu, będziesz faktycznie szorował bezpośrednio lakier!
Oszczędzaj pieniądze na kosztownych poprawkach. Dzisiejszy proces dopasowywania farby przeszedł długą drogę, ale wypełnianie drobnych zadrapań i rys powoduje coraz większe koszty. Zapobiegaj powstawaniu rys na poziomie lakieru od samego początku, nakładając wosk w zalecanych odstępach czasu.
Woskowanie chroni karoserię samochodu przed zabrudzeniem i sprawia, że wygląda świetnie. Po naprawie, piaskowaniu i przemalowaniu powierzchni studenci programu technologicznego w naszej szkole „Technologia renowacji powierzchni zderzeniowych” uczą się zawsze nakładać końcową warstwę wosku, aby utrzymać swoją ciężką pracę.

Chcesz dowiedzieć się więcej o lakierach?


Jeśli jesteś zainteresowany poszerzeniem swojej wiedzy na temat lakierowania, pobierz nasz darmowy poradnik. W tym poradniku, krok po kroku, przeprowadzimy Cię przez proces malowania samochodu w kolorze, który nada mu ulubione perłowe wykończenie. Uzyskaj wskazówki dotyczące wstępnego gruntowania, nakładania lakieru i innych czynności. Pobierz teraz przewodnik po perłowych lakierach!

Powiązane posty

Napisany przez Tomasz Fankowski | 20 lipca 2018
Oszacowanie szkody poniesionej przez samochód: Czego nie chcą Ci poznać rzeczoznawcy.
Uczestniczyłeś w wypadku samochodowym, a teraz musisz uzyskać oszacowanie uszkodzeń samochodu. Co zamierzasz zrobić? Wiesz, że to będzie drogo kosztować, ale nie musi być tak źle. Pokażemy Ci dokładnie, jak...