NIE ZAPOMNIJ O TYCH POZYCJACH W BUDŻECIE RUCHOMYM!

NIE ZAPOMNIJ O TYCH POZYCJACH W BUDŻECIE RUCHOMYM!

Istnieje wiele pozycji do zapamiętania, jak tworzyć budżet po przeprowadzce. Korzystając z tego pięciostopniowego przewodnika, zastanów się nad możliwymi pozycjami w budżecie ruchomym – i upewnij się, że żadne ważne szczegóły nie przejdą Ci koło nosa!

Znajdź mieszkanie.

Znalezienie funduszy na przeprowadzkę. Bez względu na to, jakiego szablonu budżetu używasz, zacznij od obliczenia, ile pieniędzy możesz wydać na podróż. Oczywiście, masz miesięczne wynagrodzenie do rozważenia, ale może mieć inne źródła gotówki, również dostępne.

Można je znaleźć w funduszach z tego typu przedsięwzięć:

 • Zyski ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
 • Środki na rachunkach oszczędnościowych.
 • Zasiłek na relokację od pracodawcy.
 • Pieniądze uzyskane na sprzedaży z garażu.
 • Sprzedaż wolnych przedmiotów, takich jak elektronika lub meble, za pośrednictwem ogłoszeń internetowych.

Jeśli szukasz zmniejszenia kosztów przed przeprowadzką, można zarobić pieniądze, dodając je do budżetu poprzez sprzedaż przedmiotów, których i tak zamierzasz się pozbyć. (A pamiętaj, że im mniej rzeczy weźmiesz, tym taniej przeprowadzisz się!)

6 Sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy przy wyszukiwaniu mieszkania.

Kiedy już wiesz, ile możesz sobie pozwolić na wydatki na przeprowadzkę, skup się na wydatkach związanych z przeprowadzką i weź to pod uwagę:

 1. Czyszczenie i naprawy.
 2. Ostateczne rachunki za media.
 3. Depozyty za media i opłaty za włączenie (zgłoszenie) nowego mieszkania.
 4. Kaucje zabezpieczające.
 5. Opłaty za parkowanie lub udogodnienia.
 6. Koszty transportu, wyżywienie i zakwaterowanie w drodze do nowego mieszkania.

Wielu takich kosztów po prostu nie da się uniknąć podczas przeprowadzki. Uwzględnij je w swoim budżecie, aby uzyskać jasny obraz rzeczywistych kosztów przeprowadzki.

Co zrobić, aby nie brać kredytu przy przeprowadzce?

Zdecyduj, czy chcesz jechać sam czy z profesjonalistami. Dobrym pomysłem jest to, jak duży jest budżet i jakich kosztów absolutnie nie można uniknąć.

Nadszedł czas, aby zdecydować, czy będziesz miał wystarczająco dużo gotówki zapisanej w budżecie, aby zatrudnić zawodowców przeprowadzki lub, jeśli wolisz, wynająć samochód ciężarowy i wykonać pracę samodzielnie.

Kalkulacja kosztów, składowania i pakowania.

Jeśli wynajmujesz profesjonalistów w przeprowadzce, koszt opakowania materiałów eksploatacyjnych może być wliczony w ruch. Jeśli nie, trzeba będzie rozważyć dostawy jako kolejny wydatek w budżecie ruchomym. Nie zapomnij pomyśleć o podkładkach pod meble, foliach plastikowych i innych podstawowych materiałach opakowaniowych, takich jak folia bąbelkowa, gazeta, taśma i markery.

Próbujesz wyjść na tym tanio? Rozważ zredukowanie niektórych z tych kosztów przy użyciu pudełek poddanych recyklingowi. Możesz na przykład odebrać wolne pudełka w sklepie spożywczym.

Jeśli będziesz musiał przechowywać swoje rzeczy przez kilka dni lub miesięcy pomiędzy przeprowadzką ze starego do nowego mieszkania, nie zapomnij obliczyć kosztu transportu rzeczy do obiektu i płacąc kaucję plus miesięczny wynajem jednostki magazynowej.

Konto pierwszego miesiąca życia w nowym miejscu.


Ostatnim krokiem w planowaniu gruntownie zmieniającego się budżetu jest zastanowienie się nad pierwszym miesiącem wydatków w nowym mieszkaniu. Jeśli korzystasz ze środków z regularnego wynagrodzenia, aby zapłacić za przeprowadzkę, może to potrwać kilka tygodni, zanim otrzymasz je ponownie.

Weź pod uwagę koszty wynajmu, transportu, środków czyszczących, a nawet żywności – wszystko to, czego potrzebujesz, aby przeżyć. Poświęcenie chwili na przemyślenie przyszłości może pomóc uniknąć sytuacji kryzysowej związanej z przepływami pieniężnymi w późniejszym okresie.

Powiązane posty

Napisany przez Tomasz Fankowski | 24 lipca 2018
ABY WYNAJĄĆ SAMOCHÓD, WYKONAJ NASTĘPUJĄCE KROKI.
Jeśli planujesz przeprowadzkę na własną rękę, znalezienie odpowiedniego pojazdu jest z pewnością jednym z głównych zadań na przyszłość. Znajdź mieszkanie. Znalezienie właściwego mieszkania, może przerwać pracę w przeprowadzce, dlatego należy...
Napisany przez Tomasz Fankowski | 23 lipca 2018
8 PROSTYCH KOLORÓW ZIEMI DO TWOJEGO MIESZKANIA.
W naszym badaniu, mówiliście głośno i wyraźnie o tym, jakie kolory pasują do waszej wyobraźni: odcienie ziemi. Ale gdy nie są zrobione prawidłowo, naturalna kolorystyka może być ostatecznym niepowodzeniem. Nasze...
Napisany przez Tomasz Fankowski | 6 czerwca 2018
Adaptacja projektu przy pozwoleniu na budowę
Adaptacja projektu budowlanego polega na dostosowaniu go do warunków terenowych oraz naniesieniu zmian przez uprawnionego architekta, zazwyczaj na życzenie inwestora. Adaptacja projektu jest jednym z głównych etapów prowadzących do uzyskania...