Domy w kształcie L

Domy w kształcie L

Kiedy już podejmiemy decyzję o budowie domu i kupimy interesującą nas działkę to nadchodzi czas na projekty domów. Należy je przejrzeć i zdecydować, co właściwie chcemy. Dużą popularnością cieszą się tutaj gotowe projekty domów. Dlaczego?

Gotowe projekty domów

Przede wszystkim kupując gotowy projekt domu, oszczędzamy naprawdę wiele czasu i energii. Nie musimy od początku wraz z architektem myśleć nad projektem, tylko mamy od razu wszystko gotowe. Ewentualnie możemy wprowadzić jakieś poprawki.

Ponadto gotowe projekty domów najzwyczajniej są zazwyczaj tańsze dużo od indywidualnych projektów. Na rynku jest zaś tak dużo tego typu projektów, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Najczęściej wybierany projekt domu

A który projekt cieszy się dzisiaj zdecydowanie dużą popularnością? Otóż jest to bez wątpienia dom w kształcie litery L. Jaka jest charakterystyka takich domów? Warto zacząć od tego, że zazwyczaj są one parterowe, jednak nie jest to wymogiem – mogą mieć poddasze. Następnie warto zauważyć, że do domy w kształcie L zazwyczaj nie mają zbyt skomplikowanej bryły.

Jak zatem wyglądają? Otóż szersze i dłuższe ramię przeznaczone jest zazwyczaj dla mieszkańców, zaś mniejsze – do celów gospodarczych.

Oczywiście sam styl architektoniczny takich domów może być całkowicie różny – mogą dominować elementy stylu modernistycznego, ale może też być wiele bardziej tradycyjnych elementów.

Zalety projektów domów w kształcie litery L

Wiemy już, jak taki dom wygląda. Czas zatem teraz opisać, jakimi zaletami się charakteryzuje. Otóż przede wszystkim jest dość tani i szybki w budowie – tu nie ma bardzo skomplikowanych dachów itp., które zwalniają proces budowy. Ponadto są to domy trwałe – taka solidna bryła spokojnie oprze się przeróżnym wichurom czy deszczom.

Warto także zauważyć, że zbudowanie domu na planie litery L powoduje ładne i optymalne oddzielenie poszczególnych sfer tj. gospodarczej od mieszkalnej i od ogrodu. Zapewnia także maksymalne wykorzystanie warunków świetlnych danego miejsca oraz stworzenie zacisznego kącika, otoczonego z dwóch stron ścianą domu.

Jak zatem widać – dom w kształcie litery L ma wiele zalet. Warto rozważyć ten styl budowy domów podczas budowania własnego miejsca.

Powiązane posty

Napisany przez Tomasz Fankowski | 25 lipca 2018
NIE ZAPOMNIJ O TYCH POZYCJACH W BUDŻECIE RUCHOMYM!
Istnieje wiele pozycji do zapamiętania, jak tworzyć budżet po przeprowadzce. Korzystając z tego pięciostopniowego przewodnika, zastanów się nad możliwymi pozycjami w budżecie ruchomym - i upewnij się, że żadne ważne...
Napisany przez Tomasz Fankowski | 24 lipca 2018
ABY WYNAJĄĆ SAMOCHÓD, WYKONAJ NASTĘPUJĄCE KROKI.
Jeśli planujesz przeprowadzkę na własną rękę, znalezienie odpowiedniego pojazdu jest z pewnością jednym z głównych zadań na przyszłość. Znajdź mieszkanie. Znalezienie właściwego mieszkania, może przerwać pracę w przeprowadzce, dlatego należy...
Napisany przez Tomasz Fankowski | 23 lipca 2018
8 PROSTYCH KOLORÓW ZIEMI DO TWOJEGO MIESZKANIA.
W naszym badaniu, mówiliście głośno i wyraźnie o tym, jakie kolory pasują do waszej wyobraźni: odcienie ziemi. Ale gdy nie są zrobione prawidłowo, naturalna kolorystyka może być ostatecznym niepowodzeniem. Nasze...